Буде багато злиттів. Естонська Bolt може незабаром купити конкурента Tier

Естонський Bolt купує німецького конкурента Tier (Фото:Tier via Facebook)

Естонська компанія Bolt може незабаром придбати німецького конкурента Tier. Експерти прогнозують бум злиття в індустрії.

Естонський сервіс виклику таксі та прокату електросамокатів Bolt може незабаром купити німецький сервіс прокату самокатів Tier. Про це пише Sifted.

Переговори про угоду йдуть на тлі хвилі консолідації, що охопила сектор мікромобільності, оскільки капітал для зростання, як і раніше, важко знайти, а управління бізнесом залишається дорогим.

Зараз Bolt проводить комплексну перевірку Tier, і остаточну оцінку компанії ще не погоджено. Угода може бути закрита протягом кількох тижнів.

Угода відбулася після того, як Tier залучила ноту, що конвертується, від «більшості» своїх існуючих інвесторів. Інвесторами компанії є Speedinvest, Northzone, Mubadala Capital, Goldman Sachs і SoftBank.

Одним із великих ринків Tier був Париж, який місяць тому проголосував за заборону оренди електросамокатів.

За словами співрозмовника, раніше берлінський стартап також вів переговори про придбання з американським конкурентом Lime.

На думку інвесторів та операторів у галузі мікромобільності у наступні шість місяців буде багато злиттів і поглинань у цій сфері.

У Європі домінують чотири великі місцеві гравці — Tier, Bolt, Swedish Voi і Dutch Dott — і дві американські компанії — Bird і Lime. Також працює багато дрібніших місцевих операторів, таких як Pony у Франції, Beryl у Великій Британії та Ryde у Скандинавії.

За словами одного джерела, близького до компанії, компанія має борг понад 130 млн євро, але вона, як і раніше, зазнає великих збитків. Компанія пройшла через кілька раундів звільнень: у серпні 2022 року було звільнено 180 осіб, а у січні 2023 року — ще 100 осіб.

Раніше повідомлялося, що український сервіс таксі Uklon планує запустити прокат електросамокатів і вантажні перевезення.

От admin