Фантастична турбота. В Австралії пропонують відстрілювати кенгуру, щоб вони не померли з голоду

Популяція кенгуру зростає швидко, тому їй загрожує голодна смерть (Фото:alfotokunst/Depositphotos)

Стрибаючі сумчасті тварини — один із символів Зеленого континенту. Але їхня популяція зростає так швидко, що їй загрожує болісна смерть від голоду. Деякі австралійські чиновники пропонують вихід — просто відстрілювати кенгуру.

Станом на 2017 рік в Австралії мешкало близько 45 млн кенгуру. Але зміна клімату останніми роками створила ідеальні умови для збільшення чисельності цих тварин.

Деякі дослідники вважають, що на материку мешкає вже 60 млн кенгуру, що в 2,3 раза перевищує кількість людей.

Сумчасті можуть бути небезпечними для них та їхнього майна. А крім того, їм просто не вистачає корму.

«За нашими оцінками, під час останньої посухи загинуло від 80 до 90% кенгуру в деяких районах, — розповіла AFP еколог Кетрін Мозбі. — Вони помирають з голоду — ходять у громадські туалети і їдять туалетний папір або лежать на дорозі, помираючи від голоду».

Мозбі пропонує відстрілювати тварин. До її думки приєднується й австралійська влада, яка не знаходить інших способів контролю за чисельністю популяції.

Згідно з їхніми висновками, стерилізація вимагає вилову тварин і ризику для їхнього благополуччя і працює тільки для контролю популяції на невеликих територіях. Встановлення огорож також завдасть кенгуру дискомфорту. До того ж це вимагає значних витрат на встановлення та обслуговування.

«Відстріл вважається найефективнішим і найгуманнішим методом боротьби з кенгуру, тому що тварини швидко вмирають і швидко скорочують чисельність», — ідеться в документі уряду Вікторії про контроль над популяцією кенгуру.

Фізичне знищення сумчастих вітається не всіма. Багато зоозахисників вважають, що це бійня.

От admin