Контролював через офшори. Суд заарештував частки Новинського у більш ніж 70 компаніях

Вадим Новинський — український мільярдер, висвячений на сан диякона УПЦ МП (Фото:Вадим Новинський / Facebook)

Суд заарештував корпоративні права 72 компаній, пов’язаних із активами проросійського бізнесмена Вадима Новинського.

Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на корпоративні права 72 компаній, пов’язаних з активами проросійського бізнесмена Вадима Новинського.

Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на ухвалу суду від 4 травня.

Зазначені компанії контролюються через Смарт Холдинг чи через афілійовані офшорні фірми.

Серед наведених у постанові компаній — ПрАТ Укргазвидобування, ТОВ Смарт-Холдинг, ТОВ Аркона Газ-Енергія, ТОВ Регал петролеум корпорейшн ( Юкрейн) лімітед, МК Запоріжсталь, МК Каметсталь, Центральний, Північний та Інгулецький ГЗК, а також ряд вуглевидобувних підприємств у Покровській вугільній групі.

Крім того, заарештовано частку у ТОВ Метінвест Холдинг (23,76% частка) та її підприємствах.

Як йдеться у ухвалі, яка набула чинності з 10 травня, прокурор звернувся до судового слідчого з клопотанням про накладення арешту на корпоративні права для збереження речових доказів.

За даними досудового розслідування, у період 2022—2023 років Новинський, щоб уникнути блокування своїх активів, намагався змінити власника (кінцевого бенефіціара) корпоративних прав підприємств, що йому належать.

За даними прокуратури, Новинський намагався передати свої активи громадянам іноземної держави, зокрема особам, які мають безпосередній зв’язок із Росією. Таким чином він здійснив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору.

Зокрема, після застосування щодо його санкцій Новинський залучив громадян Кіпру, які провадять свою діяльність на території РФ, заснував кіпрський міжнародний траст, у довірчу власність якого передав активи групи своїх компаній.

Наголошується, що до махінацій причетні посадовці в Україні, зокрема нотаріуси, які узаконили ці угоди.

У свою чергу, Мін’юст України своїми наказами від 10 квітня та 2 травня 2023 року скасував протиправні дії державних реєстраторів та приватних нотаріусів щодо видалення відомостей із держреєстру щодо кінцевого бенефіціарного власника компаній.

При цьому в реєстрі відновлено інформацію про фактичний кінцевий бенефіціар.

Як повідомлялося, 4 травня СБУ повідомила про арешт «прихованих» активів Новинського вартістю понад 10,5 млрд грн.

Серед заарештованого майна — елітний готельний комплекс у центрі Києва, морський торговельний порт Очаків, приміщення агрохолдингу та торгові центри у різних регіонах України.

Раніше власники трастів Smart Trust та Step Trust, яким передав свої активи засновник Смарт-Холдингу Вадим Новинський, вже називали неправомірними дії Мін’юсту про виключення їх із реєстру кінцевих бенефіціарів трьох компаній.

Контролював через офшори. Суд заарештував частки Новинського у більш ніж 70 компаніях

Дайджест головних новин Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Підпишись Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як повідомлялося в середині січня 2023 року, Вадим Новинський вийшов з числа бенефіціарів Смарт-Холдингу, передавши свою частку в довірче управління.

25 січня президент Володимир Зеленський посилив санкції проти Новинського.

У квітні суд заарештував майно Новинського на 3,5 млрд. грн. У списку заблокованих активів – корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива.

От admin