Спроба № 3. Фонд держмайна вибрав дату аукціону з продажу Білгород-Дністровського морпорту

Білгород-Дністровський морпорт (Фото:Порти України)

Фонд держмайна України обрав нову дату аукціону із продажу Білгород-Дністровського морпорту.

Фонд держмайна призначив повторний приватизаційний аукціон із продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту на 6 червня 2023 року.

Про це йдеться у повідомленні Фонду, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Умови продажу було затверджено на засіданні аукціонної комісії з продажу об’єкта малої приватизації Єдиний майновий комплекс держпідприємства Білогород-Дністровський морський торговельний порт 9 травня 2023 року.

Аукціон відбудеться в системі ProZorro. Продаж, стартова ціна 184,92 млн грн ( без ПДВ). Розмір гарантійного внеску – 36,98 млн грн.

На повторному аукціоні стартова ціна склала – 93,78 млн грн. На першому аукціоні, який не відбувся, стартова ціна була вдвічі вищою — 187,6 млн. грн.

У березні цього року компанія Укрдонінвест була визнана переможцем повторного приватизаційного аукціону. Ціна продажу Білгород-Дністровського порту складала 264 млн. грн. ( З ПДВ).

Наприкінці квітня стало відомо, що компанія Укрдонінвест бізнесмена Віталія Кропачова відмовилася від купівлі Білгород-Дністровського морського порту на етапі узгодження умов договору купівлі-продажу з регіональним відділенням ФДМУ в Одеській та Миколаївській областях.

ФДМ зазначав, що заснований у 1971 році Білгород-Дністровський порт збитковий, проте з 2022 року підприємство відіграє важливу роль у забезпеченні світової продовольчої безпеки як логістичний центр для портів на Дунаї. Як зазначав голова Фонду Рустем Умеров, порт має великий потенціал для розвитку українського експорту та потребує інвестицій у розвиток.

За даними ФДМ, чистий збиток Білгород-Дністровського МТП у 2019—2021 роках становив приблизно 23,5–28,5 млн грн, у січні–вересні 2022 року — 2,9 млн грн.

От admin