«Старий Місяць в обіймах нового». Уже цими вихідними земляни зможуть спостерігати унікальне астрономічне явище

Попелясте світіння Місяця (Фото:Ільмарі Каронен)

21 травня можна буде побачити, як світло Сонця відбивається Землею і потрапляє на Місяць.

Світіння Місяця, яке ми спостерігаємо із Землі, являє собою відбиття сонячного світла від його поверхні. На відміну від головної зірки Сонячної системи, Місяць сам по собі не світиться.

При цьому відсоток освітленої поверхні та її яскравість залежать від положення супутника на небосхилі. Наприклад, коли це небесне тіло проходить між Землею і Сонцем, світло останнього майже повністю закривається нашою планетою — і ми бачимо лише вузький серп у нічному небі. Це молодик. У період повні супутник перебуває між Землею і Сонцем — і земляни бачать відсвіт зірки на ньому у всій красі.

21 травня буде другий день день молодика. Але цієї ночі ми побачимо не тільки вузьку смужку світла, як це зазвичай буває, а все небесне тіло цілком. Щоправда, близько 95% його будуть не особливо яскравими. Це явище називається попелястим світлом Місяця, попелястим світінням, або, як люблять говорити поети, «старим Місяцем в обіймах нового».

По суті, попелясте явище виникає тому, що світло Сонця відбивається від Землі, поверхня якої має високе альбедо, і потрапляє на Місяць. Це світло, на відміну від сонячних променів, що прямо потрапляють на Місяць, доволі тьмяне і має попелястий відтінок.

Попелясте світло супутника Землі допомагає простежити кліматичні зміни на нашій планеті. Що сильніша хмарність на освітленій стороні Землі, то інтенсивніше світло супутника. Також за освітленістю Місяця та відбитим від хмар світлом може передбачати зміщення циклонів і опади, які вони приносять.

От admin