В Україні розпочинає роботу програма компенсації за пошкоджене житло. Як подати заявку

В Україні запустилася програма єВідновлення (Фото:mtot.gov.ua)

В Україні стартувала програма компенсацій за пошкоджене житло — єВідновлення. Хто може претендувати на компенсації та як подати заявку.

В Україні стартувала програма державної допомоги на відновлення ушкодженого житла єВідновлення.

Про це йдеться у повідомленні Мінінфраструктури.

«Відсьогодні всі громадяни, чиє житло зазнало незначних ушкоджень внаслідок збройної агресії РФ і яке ще не було відремонтовано, зможуть скористатися послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла», — йдеться у повідомленні відомства.

Йдеться, перш за все, про заміну вікон або дверей, ремонт покрівлі тощо.

Як зазначають у міністерстві, з 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тисячі багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тисячі приватних. У рамках програми міністерство планує зосередитись на відновленні житлових будинків, які мають незначні пошкодження.

Подати заявку на допомогу можна у додатку Дія у кілька кліків. Протягом місяця спеціальна комісія при громаді має ухвалити рішення про надання такої допомоги.

У найближчих планах міністерства запуск механізму компенсацій за зруйноване житло, передбачений законом № 2923.

«Очікуємо, що вже до кінця цього року тисячі українців зможуть придбати нове житло», — зазначив глава Мінінфраструктури Кубраков.

Послугою зможуть скористатися усі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій та підлягає відновленню. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад, кімнат у гуртожитку.

Пріоритет надаватиметься:

 • учасникам бойових дій,
 • людям з інвалідністю внаслідок війни,
 • ветеранам війни,
 • членам сімей загиблих військових,
 • мобілізованим,
 • багатодітним сім’ям,
 • людям з інвалідністю І та ІІ групи,
 • батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
 • опікунам/піклувальникам,
 • прийомним батькам та патронатним вихователям,
 • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Громадяни, які вже відремонтували житло власним коштом, поки що не можуть претендувати на державну допомогу. У відомстві працюють над запуском механізму компенсації.

Щоб отримати допомогу, потрібно відкрити спеціалізований рахунок в одному з банків-учасників програми. Зараз у програмі беруть участь Ощадбанк, Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ.

Гроші можна використовувати на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі та на оплату будівельних робіт.

Витратити кошти можна буде лише на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи.

У листопаді минулого року повідомлялося, що об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, чиї будинки пошкоджені через російську агресію, можуть отримати грант до 6 млн грн на відновлення житла через держустанову Фонду енергоефективності.

От admin