Український ШІ-стартап Osavul залучив інвестиції на боротьбу з дезінформацією

Стартап Osavul залучив $1 млн від венчурного фонду SMRK (Фото:Пресслужба Osavul)

Український стартап Osavul залучив $1 млн інвестицій на боротьбу з дезінформацією від українського фонду SMRK.

Українська ШІ-компанія Osavul залучила $1 млн від венчурного фонду SMRK у рамках seed-раунду інвестицій.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Стартап фокусується на інформаційній безпеці, протидії дезінформації та аналізі інформаційного середовища.

Фінансування буде спрямоване на маркетинг та розвиток технологічної платформи, зокрема інтеграції технологій великих мовних моделей (LLM) для виведення аналізу інформаційного середовища на новий рівень.

Компанія пропонує три продукти:

  • CommSecuresoftware платформа для проведення information environment assessment, виявлення та аналізу наративів, а також інформаційних загроз у медіасередовищі;
  • CIB Guardмодуль для аналізу скоординованої неавтентичної поведінки між аккаунтами у медіа, месенджерах та соціальних мережах;
  • InfoOpsінтегрований сервіс, коли компанія надає софт, і сама виконує завдання з аналітики та протидії дезінформації. Також відстежується динаміка поширення наративів, джерела та шляхи їх поширення.

У планах компанії — експансія продукту на міжнародні ринки та співробітництво із закордонними компаніями та урядовими організаціями.

За словами творців, Osavul виникла як відповідь на російське вторгнення в Україну.

«Державні інститути та компанії потребують нових потужних технологій, щоб ефективніше протистояти загрозам, пов’язаним з дезінформацією», — коментує Дмитро Плешаков, співзасновник та CEO Osavul.

Стартап націлений на розробку продуктів для фахівців у галузі інформаційної та кібербезпеки, використовуючи новітні досягнення та розвиток технології штучного інтелекту.

Компанія орієнтується на co-pilot підхід, який дозволяє працювати з великими масивами даних, ефективніше знаходити та аналізувати інформацію, а також своєчасно знаходити та нейтралізувати загрози.

Зазначається, що софт Osavul був імплементований та використовується Центром протидії дезінформації при РНБО України та українськими відомствами із сектору безпеки та оборони.

Як повідомлялося, кілька українських фінтех-стартапів отримають гранти у $10 000 у рамках програми Start Path Ukraine від Mastercard.

От admin