Зате екологічно. Шведські вчені створили перший у світі електричний транзистор із дерева

Транзистор із дерева має незвичний вигляд і не може замінити сучасні високотехнологічні аналоги, але його створення все одно важливе (Фото:Тор Балхед)

Дослідники з Університету Лінчепінга і Королівського технологічного інституту в Швеції просочили шматок дерева полімером і отримали цілком робочий напівпровідник.

Для свого експерименту вчені використовували бальсу — дерево сімейства мальвових. Його структура вирізняється високою міцністю, низькою щільністю та однорідністю.

Вчені очистили деревину від жорсткого лігніну і заповнили матеріал, що залишився, змішаним електронно-іонним провідним полімером, який називають полістиролсульфонатом.

Це було зроблено для того, щоб поліпшити струмопровідні властивості матеріалу.

У результаті дослідники отримали кілька блоків, які можуть працювати як транзистор. Він не стане хорошою альтернативою сучасним матеріалам, оскільки може переходити з увімкненого у вимкнений і навпаки стану за шість секунд. Для порівняння, аналоги роблять це сотні мільярдів разів на секунду.

Але створення напівпровідника з деревини — цікавий і незвичайний досвід.

«Ми зробили це, тому що могли. Це фундаментальне дослідження, яке показує, що це можливо, і ми сподіваємося, що воно надихне на подальші дослідження, які можуть призвести до змін у майбутньому», — пишуть автори.

От admin