Зернову угоду продовжили на два місяці - Ердоган

Зернову угоду продовжили на два місяці (Фото:REUTERS/Mehmet Emin Caliskan)

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив, що Угода про Чорноморський зерновий коридор продовжена ще на два місяці.

Про це йдеться у повідомленні Ердогана у Telegram.

«Зусиллями нашої країни, підтримкою наших російських друзів та внеском наших українських друзів було ухвалено рішення про продовження Угоди про Чорноморський зерновий коридор ще на 2 місяці», — написав президент Туреччини.

За словами Ердогана, російська сторона пообіцяла не перешкоджати виходу турецьких суден із портів Миколаїв та Ольвія.

«Бажаю, щоб це рішення, яке має життєво важливе значення для безперебійної роботи глобальних ланцюжків постачання продовольства і особливо для полегшення доступу до зерна країн, що потребують, було вигідним для всіх сторін», — зазначив президент Туреччини.

Також Ердоган подякував президенту України Зеленському «за конструктивну співпрацю» та генсека ООН Гутерріша за «зусилля у цьому процесі».

Як зазначив у своєму Facebook глава Мінінфраструктури України Олександр Кубраков, угода працюватиме до 18 липня.

«Зазначу, що Зернова ініціатива була і залишається дійсною, оскільки пролонгована у березні терміном на 120 днів, до 18 липня. На сьогодні на потреби світу вже відправлено 30,4 млн тонн агропродукції», — додав міністр.

Він наголосив, що з середини квітня РФ безпідставно почала обмежувати роботу ініціативи, а з травня фактично заблокувала її, відмовившись від реєстрації нового флоту та проведення інспекцій флоту, що йде на завантаження в українські порти.

«Близько 70 суден зараз очікують у територіальних водах Туреччини, 90% — це ті, хто готовий доставляти світу продукцію наших аграріїв. Ми вітаємо продовження роботи Ініціативи, але наголошуємо, що вона має працювати ефективно. Для цього потрібно усунути проблеми, які вже кілька місяців поспіль створює Росія шляхом саботажу інспекцій та реєстрації нового флоту», — сказав Кубраков.

Міністерство оборони Росії 24 квітня звинуватило Україну в «порушенні» зобов’язань щодо зернової угоди через атаку морських дронів в окупованому Севастополі, які нібито запустили з акваторії порту Одеса. Російська сторона, яка регулярно намагається зірвати угоду, заявила про «загрозу черговому продовженню угоди після 18 травня».

Спікер Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов відреагував на брехню країни-агресора і наголосив, що події в окупованому Криму стосувалися виключно військових об’єктів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до ООН із закликом докласти зусиль для поновлення роботи зернової угоди.

5 травня Спільний координаційний центр у Стамбулі не зміг дійти згоди щодо надання дозволів новим судам для участі у Чорноморській зерновій ініціативі.

Зернову угоду було укладено у Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, України, Туреччини та Росії відбулося підписання двох документів щодо створення коридору для вивезення зерна із трьох українських портів ( Чорноморська, Одеси та Південного), а також зі зняття бар’єрів на експорт російського продовольства та добрив.

Зернову угоду продовжили на два місяці - Ердоган

Дайджест головних новин Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Підпишись Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

От admin