Допомогли тварини. Дослідники знайшли затонуле 130 років тому американське судно0

Корабель був обліплений мідіями (Фото:Inspired Planet Productions / FOX Weather)

Івонн Дреберт і Зак Мельник, які займалися зйомкою документального фільму про інвазивні мідії кваггі, несподівано виявили на дні вантажний корабель Африка, який потонув 1895 року в озері Гурон.

За словами документалістів, це затонуле судно було знайдено завдяки мідіям кваггі, які є інвазивним видом у Великих озерах і не мають природних хижаків.

Події, які призвели до загибелі пароплава «Африка», розгорнулися в темну і бурхливу ніч жовтня 1895 року. Пароплав, що перевозив вугілля з Огайо в Онтаріо, зник під час страшного шторму і густого туману. Однак, 128 років потому, 2023 року, Дреберт і Мельник опинилися на озері Гурон.

Їхній підводний дрон виявив щось більше, ніж молюски. Вони відправили свою роботизовану камеру на глибину близько 85 метрів і виявили розкішно збережений затонулий вантажний корабель Африка, що наче повернувся з минулого.

Інвазивні мідії кваггі, про які йдеться, є фільтраторами, пронесеними на Гурон для вивчення їхнього впливу на екосистему. Саме ці мідії створили неймовірні умови для виявлення затонулого корабля, оскільки вони мають здатність люмінісціювати.

Великі озера нині переживають нашестя квадрильйонів мідій. Ці молюски фільтрують воду настільки швидко, що вся вода в озері Мічиган проходить через них всього за тиждень. Однак, вони також можуть ускладнити ідентифікацію затонулих кораблів, оскільки стають перешкодою для обстеження підводних об’єктів.

Дреберт і Мельник повідомили, що затонулий корабель був вкритий мідіями, і що ці інвазивні мідії діють як руйнівники підводних об’єктів, прикріплюючись до них і в кінцевому підсумку руйнуючи їх. Крім того, їхня присутність у Великих озерах змінює харчову мережу і прибирає місцевий планктон, залишаючи мало їжі для місцевої дикої природи.

Ці мідії кваггі, найімовірніше, прибули на океанських кораблях у баластних цистернах, які використовуються для стабілізації суден. Однак вони виявилися настільки руйнівними для екосистем Великих озер, що владі доводиться витрачати купу грошей на контроль популяції.

Виявлення затонулого корабля Африка стало дивовижною подією, яка розкриває нові аспекти дослідження Великих озер і наслідків впливу на екосистему кваггі.

Допомогли Допомогли

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики

Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія

Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут

Допомогли

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр

Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут

Допомогли

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик

Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут

Допомогли

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ

Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут

От admin