Геологи знайшли залишки раніше невідомої тектонічної плити, що існувала 120 млн років тому

Плита займала величезну площу (Фото:Сюзанна ван де Лагемаат, Утрехтський університет.)

Учені з Утрехтського університету в Нідерландах виявили рештки стародавньої мегаплити. Її розмір становив чверть нинішньої площі Тихого океану.

Мегаплити — це величезні шматки земної кори, які можуть провалюватися під інші плити в процесі тектонічного руху, що відомо як «субдукція». Ці мегаплити зазвичай знаходяться в підводних гірських хребтах, де вони залишають сліди у вигляді розплавлених порід, що виникають на поверхні.

Геологи з Утрехтського університету вивчали територію навколо Філіппін, яка розташована в складній зоні зіткнення різних тектонічних плит.

Дослідження дало змогу встановити, що стародавня мегаплита, яка отримала назву Понтус і існувала протягом 120 мільйонів років тому, простягалася від південної Японії до Нової Зеландії. Залишки цієї мегаплити також виявлено на острові Палаван на Філіппінах і в Південно-Китайському морі.

Результати дослідження дають змогу краще зрозуміти минулі процеси в земній корі та її тектонічну історію. Ця знахідка відкриває нові перспективи для геологічних досліджень і може пролити світло на багато загадок, пов’язаних із рухом плит на поверхні Землі.

Відкриття було опубліковано в Gondwana Research.

Геологи знайшли залишки раніше невідомої тектонічної плити, що існувала 120 млн років тому

Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз

Геологи знайшли залишки раніше невідомої тектонічної плити, що існувала 120 млн років тому

От admin