«Хороший крок, але недостатній». У Польщі відреагували на призупинення Україною скарги до СОТ

Пьотр Мюллер (Фото:Twitter/Piotr Müller)

У Польщі назвали призупинення Україною позову до Світової організації торгівлі «хорошим, але недостатнім кроком» та заявили, що скасовувати зернове ембарго поки не збираються.

Про це заявив речник польського уряду Пьотр Мюллер, повідомляє RMF FM.

«Зрештою, ми вимагаємо відкликання скарги, а не призупинення провадження. Це хороший крок, але недостатній. Про скасування зернового ембарго взагалі не йдеться», — заявив Мюллер.

Раніше Україна «поставила на паузу» розгляд скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину у Світовій організації торгівлі, заначивши, що проблема експорту зерна у сусідні держави буде усунута в найближчі тижні та місяці.

Читайте також: Олена Кондратюк Зерно і Польща: Україна вчиться

Про те, що Україна подала до Світової організації торгівлі позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини, стало відомо 18 вересня — після того, як три країни продовжили заборону на імпорт українських зернових в односторонньому порядку попри рішення Єврокомісії від 15 вересня відмовитися від обмежувальних заходів.

26 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписав постанову про новий механізм аграрного експорту, який підтримала Європейська комісія.

27 вересня міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус закликав Україну відкликати скаргу до Світової організації торгівлі. В Україні заявили, що зроблять це після гарантій про те, що такі заборони більше не повторяться.

Водночас в Польщі сказали, що не скасовуватимуть заборону на імпорт українського зерна.

«Хороший крок, але недостатній». У Польщі відреагували на призупинення Україною скарги до СОТ

Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз

«Хороший крок, але недостатній». У Польщі відреагували на призупинення Україною скарги до СОТ

От admin