Лист Христофора Колумба про відкриття Америки пішов з молотка за вражаючі $3,9 млн0

Лист, у якому Колумб описує свою подорож (Фото:Christie’s)

Продажем займався аукціонний дім Christie’s. Перед тим, як зацікавити колекціонерів, документ тривалий час перебував у приватній швейцарській бібліотеці.

Подібні листи Колумба давно стали об’єктом крадіжок і підробок, що зробило продаж оригінального примірника справжньою подією. На аукціоні документ, у якому Колумб описує свою першу подорож Атлантикою, було продано вдвічі дорожче за очікувану ціну. Про це пише Smitsonian Magazine.

Лист, написаний Колумбом 1493 року для короля Фердинанда II і королеви Ізабелли I Іспанських, після фінансування його подорожі, переклали латиною та розповсюдили в усій Європі. Цей документ викликав справжній ажіотаж і став одним із перших прикладів масової інформації, який змінив уявлення людей про світ.

У листі Христофор Колумб використовував хвалькуватий стиль, описуючи відкриття безлічі островів із численним населенням і завоювання їх для короля Іспанії. Він також описував свої враження від місць, які помилково вважав «островами Індії».

Лист залишається цінним історичним документом, хоча багато критиків сьогодні бачать Колумба не як дослідника, а як безжального колонізатора, який експлуатував корінні народи. Замість Дня Колумба, тепер широко відзначається День корінних народів, і деякі пам’ятники Колумбу були знесені. Проте, цінність і значимість цього історичного документа залишаються незаперечними.

Лист Лист

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики

Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія

Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут

Лист

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр

Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут

Лист

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик

Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут

Лист

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ

Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут

От admin