Він тепер скрізь. Японські вчені знайшли мікропластик у хмарах

Мікропластик було вперше знайдено в хмарах (Фото:pixabay)

Японські вчені виконали дослідження, в результаті якого було виявлено, що мікропластик присутній у хмарах, і це може впливати на клімат у майбутньому.

Дослідження було проведено на горах Фудзі та Ояма в Японії. Вчені зібрали хмарну воду і застосували сучасні методи аналізу для визначення фізичних і хімічних властивостей мікропластику в хмарах. Вони виявили дев’ять різних типів полімерів і один тип каучуку в мікропластику, розмір частинок якого варіювався від 7,1 до 94,6 мікрометра.

Кожен літр хмарної води містив від 6,7 до 13,9 шматочка мікропластику, пише Al Jazeera.

Вчені попереджають, що якщо проблему забруднення повітря пластиком не буде вирішено, це може спричинити негативні наслідки для клімату і довкілля в майбутньому.

Мікропластик розміром менше п’яти міліметрів, вже був виявлений у різних місцях, включно з рибою, арктичним морським льодом і снігом у Піренеях. Однак механізми його перенесення і впливу на навколишнє середовище залишалися незрозумілими.

Це дослідження стало першим звітом про мікропластик, виявлений у хмарах, і наголошує на необхідності майбутніх досліджень у сфері мікропластику та його впливу на навколишнє середовище і здоров’я.

От admin