Український експорт м’яса майже сягнув довоєнних показників

Експорт м’яса вже наблизився до показників 2021 року (Фото:Alex Chan / SOPA Images via Reuters)

Цьогоріч Україна збільшила експорт м’яса, який за 9 місяців склав приблизно 350 тисяч тонн, і вже наблизився до показників 2021 року.

Про це повідомив перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький, передає Суспільне.

За його словами, Україна експортує три види м’яса: птиці, яловичину та свинину. Він зазначив, що «остання — більш нішевий напрям, експортується буквально менше ніж 1%. Яловичина — приблизно 5−6%, а понад 90% нашого експорту — це м’ясо птиці». Україна постачає м’ясо в країни ЄС, Близького Сходу, Азію та Африку.

«Ми ще не досягли показника 2021 року, який був рекордним за обсягами експорту, але вже до нього наближаємося. Якщо темпи зберігатимуться, то за підсумками цього року ми на 95% вийдемо до довоєнного рівня. З урахуванням усіх обставин це є дуже гарний результат», — сказав Висоцький.

Він також додав, що через війну експортерам, звісно, довелося переорієнтуватися, адже частина продукції транспортувалася через морські порти. Але оскільки вартість тонни м’яса значно вища від тонни зерна, то зміна логістики не настільки позначилася на експорті цієї продукції.

Раніше повідомлялося, що Литва оголосила про відкриття зернового коридору для України.

Український експорт м’яса майже сягнув довоєнних показників

Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз

Український експорт м’яса майже сягнув довоєнних показників

От admin