Закручують гайки. Мін'юст США підозрює UBS і Credit Suisse у допомозі росіянам при обході санкцій

Credit Suisse підозрюють у допомозі росіянам при обході санкцій (Фото:HANNAH MCKAY Reuters)

Швейцарські Credit Suisse і UBS зіткнулися з розслідуванням Мін’юсту США через можливу допомогу росіянам з обходом санкцій.

Мін’юст США розпочав розслідування щодо швейцарських банківських гігантів Credit Suisse і UBS у зв’язку з підозрами в недотриманні вимог, які дали змогу російським клієнтам ухилятися від санкцій.

Про це пише Bloomberg із посиланням на людей, знайомих із ситуацією.

За словами співрозмовників агентства, те, що почалося із серії повісток до суду, надісланих низці банків на початку цього року, переросло в повномасштабне розслідування щодо Credit Suisse.

Зокрема, відомство поінформувало американських юристів UBS про можливу схильність Credit Suisse до порушень санкцій. За словами одного з джерел, Мін’юст також вивчає можливі порушення вимог UBS.

Розслідування перебуває на ранній стадії і може не призвести до звинувачень або врегулювання спору.

Поки що Мін’юст США запросив інформацію про те, як банки обробляли рахунки клієнтів, які потрапили під санкції, за останні кілька років. Водночас відомство не запитувало свідчень керівників або співробітників банку.

За словами ще одного співрозмовника видання, розслідування охоплює як санкції, запроваджені після вторгнення Росії в Україну 2022 року, так і попередні санкції, запроваджені після анексії Криму 2014 року.

Як зазначає агентство, за останні 10 років понад тисячу багатих росіян було внесено до чорного списку США.

У приватному порядку американські чиновники висловили розчарування з приводу того, що Швейцарія не робить достатньо для дотримання санкцій щодо Росії та боротьби з відмиванням грошей, що допомагає Кремлю підтримувати свою економіку на плаву.

Розслідування відбувається на тлі дедалі більшої уваги США до ролі Швейцарії у сприянні відтоку брудних грошей із Росії.

Раніше повідомлялося, що швейцарський банківський гігант UBS закриє більшу частину рахунків росіян, які дісталися у спадок від Credit Suisse через занадто високі ризики.

За даними комітету з бюджету сенату США, аж до 2020 року швейцарський банк Credit Suisse обслуговував рахунки, пов’язані з німецькими та аргентинськими нацистами.

От admin